10 MINUTNI PRIKLOP NA ELEKTRIKO

Včeraj sem opazovala kako hitro se telefon izprazni, ker ga ves čas uporabljam in imam vseskozi odprtih kar nekaj programov. Telefon nam jasno pokaže, kdaj ne zmore več in rabi priklop na elektriko, ker se drugače enostavno izklopi. Kako pa je z nami? Se znamo priklopiti na polnjenje? Ali pa se dan za dnem izčrpavamo, delamo do maksimuma samo da dokažemo, kaj vse zmoremo, ne glede na naše zdravje in počutje?
In še bolj pomembno vprašanje. Kaj nas sploh izčrpava?
Odgovor je vsekakor preprost. Izčrpava nas vse, kar ne počnemo z ljubeznijo. Na prvem mestu je seveda ljubezen do sebe. Kdor se ima rad, zna postaviti drugim meje, Kdor se nima, dovoli, da ga izčrpavajo.
Služba, družina, hobiji, druženja ali kdaj opazujete, kaj od tega vas napolni in kaj izčrpava. Odgovor je jasen že v prejšnje stavku, je pa dobro, da se v to ljubezen še malo bolj poglobimo.
V naši prvi čakri imamo samo dva izhodišča. Prvo je ljubezen, drugo pa je strah. Vedno se lahko odločimo iz katerega izhodišča bomo izhajali. Jeza, agresija, zloba, žalost, tekmovalnost … vse to nas izčrpava, ker izvira iz strahu. V telesu se ustvarijo blokade, ki ljubezni, ki je v bistvu prana oz. pretok energije ne dopuščajo do nas.
Zaupanje, radost, sočutje, sprejemanje … pa nas napolnjujejo, saj izvirajo iz ljubezni.
Ker pa večinoma nismo angeli, ki bi lahko vse počeli izključno iz ljubezni, pa je dobro, da poznamo in seveda po potrebi koristimo kratke priklope na elektriko, ki nas napolnijo:
- Polno jogijsko dihanje – dolg počasen vdih, dolg počasen izdih, trebuh se počasi dviga, trebuh se počasi spušča. Odlična sprostitev in regeneracija.
- Pri polnem jogijskem dihanju uporabimo sprostilne mudre kot so: gyan mudra, prana mudra, purna mudra, hansi mudra in saaman mudra.
- Bhrmari dihanje (brenčanje čebele) – Pomirja, čisti in nas napolni z energijo.
- Ujjayi dihanje (zmagovalni dih) – Nas očisti, spodbudi globok mir in sprostitev.
- Pozdrav soncu
- Savasana, sprostilni ležeč položaj na hrbtu, kjer se sprehajamo po različnih delih telesa in se zavestno sproščamo.
Jogo se učimo zato, da nam je lažje v življenju, zato je dobro, da vse tehnike, ki se jih učimo, tudi uporabimo, ko je to potrebno. Joga ni vadba enkrat na teden. Joga je način življenja, ki nam pomaga, da na najboljši možen način izkoristimo življenje.